Mėsimi mbėshtetės

Me propozimin e njė grupi tė vajzave, nxėnėse tė shkėlqyera tė shkollave tė Gjenevės, dhe me mbėshtetjen e Komunitetit Shqiptar tė Gjenevės, ėshtė organizuar mbajtja e mėsimit mbėshtetės nė ato lėndė dhe pėr ata nxėnės qė kanė nevojė pėr mbėshtetje. Para sė gjithash, pėr nxėnės gjer nė klasėn e 11 tė ciklit tė orientimit, por duke mos pėrjashtuar as nxėnėsit e shkollave tė mesme.

Ēmimi ėshtė mė i lirė sesa ai qė ofrohet nga asociacioni ARA (Association des Répétitoires Ajeta). Ēmimi i njė ore (60min), i zhvilluar nga nxėnėsit e gjimnazit ėshtė 20fr, kurse i zhvilluar nga njė student ėshtė 26fr. Gjysma e tė ardhurave i dedikohet ndonjė shoqate nė Kosovė qė merret me problemet e femrave tė dhunuara gjatė luftės sė fundit.

Mundėsia pėr tė pėrfituar nga ky projekt, sa tė dobishėm pėr komunitetin, aq edhe fisnik, sikurse edhe pėr tė kontribuar pėr tė, ėshtė e hapur pėr tė gjithė.

 

Nėse jeni prind dhe dėshironi qė fėmija juaj tė ndihmohet gjatė mėsimit, mjafton tė na kontaktoni, duke na informuar se nė cilėn klasė ėshtė fėmija juaj, pėr ēfarė lėnde jeni tė interesuar, ku banoni dhe ndonjė specifikė tjetėr eventuale. Pagesėn ia bėni direkt nxėnėsit/ės qė mėson fėmijėn tuaj, pas ēdo mėsimi.

 

Nėse jeni student/e apo nxėnės/e i/e gjimnazit dhe dėshironi tė regjistroheni si pjesėmarrės nė kėtė projekt, para sė gjithash duhet tė pajtoheni me parimin e cekur mė lartė; e plotėsoni formularin; e dėrgoni nė adresėn tonė elektronike apo postare dhe prisni konfirmimin se i plotėsoni kushtet. Nė rastin e parė kur kėrkohet profili i juaj, ne ju lidhim me prindin apo nxėnėsin e interesuar. Nuk ka nevojė tė paguani asnjė lloj anėtarėsie, nėse ndonjė anėtarė i familjes tuaj ėshtė anėtar i Komunitetit Shqiptar tė Gjenevės. Pėr ēfarėdo paqartėsie mund tė na kontaktoni, kurse formularin mund tė shkarkoni duke klikuar kėtu nė formatin pdf. ose kėtu nė formatin doc.    

 

   

 

  

 

 

 

 

dizajnuar nga ali mehmeti

 

 

             Shqip      Franēais

FillimiStatutiFletanėtarėsimAnėtarėtKryesiaDonatorėtShoqatatNgjarjetMuzikėGazeta - TV InfoKontaktMėso shqipShėrbimeRaportet vjetore

 

 

DONATORĖT