Autorizimi

Shumė herė kemi nevojė tė huazojmė veturėn nga njė shok, mik apo familjar. Pėr tė udhėtuar me makinė tė huazuar, kemi nevojė tė kemi autorizimin nga pronari i veturės. Sidomos atėherė, kur udhėtojmė jashtė zonės Schengen, ku ndalesat nėpėr kufi janė tė obligueshme. Ky ėshtė rasti kur udhėtojmė pėr vendlindje nėpėr Kroaci, Mal tė Zi, Serbi, Shqipėri, Greqi dhe Maqedoni.

Komuniteti Shqiptar i Gjenevės ka pėrgatitur njė autorizim tė tillė nė 5 gjuhė.

Mjafton tė na dėrgoni me postė elektronike apo postė klasike, foto-kopjen e  lejes sė qarkullimit tė veturės, fotokopjen e pasaportės tuaj dhe tė personit qė i jepet autorizimi me adresė banimi. Ne ua kthejmė autorizimin e plotėsuar me shėnime pėrkatėse. Mbetet qė autorizimi vetėm tė legalizohet (tė vuloset) nė Drejtorinė kantonale tė gjendjes civile nė adresėn e mėposhtme.     

Pjesėtarėve tė komunitetit qė kanė paguar anėtarėsinė, autorizimi i jepet falas.

 

Service des légalisations

 

Adresse :                       Direction cantonale de l'Etat Civil (3čme étage)
                                     
Route de Chancy 88
                                      1213 Onex

 

Téléphone :                   +41 22 546 48 60

Heures d'ouverture :      Ouverture du lundi au vendredi inclus de 7h30 ą 15h30

Accčs lignes TPG :         Tram 14, Bus K et L arrźt "Bandol"

 Pėr ēfarėdo qartėsimi lirisht nė kontaktoni

 

 

   

 

  

 

 

 

 

dizajnuar nga ali mehmeti

 

 

             Shqip      Franēais

FillimiStatutiFletanėtarėsimAnėtarėtKryesiaDonatorėtShoqatatNgjarjetMuzikėGazeta - TV InfoKontaktMėso shqipShėrbimeRaportet vjetore

 

 

DONATORĖT