Tuneli Mont Blanc

Shumė nga ne udhėtojnė me vetura pėr nė vendlindje. Nga kantoni i Gjenevės rruga mė e shkurtė ėshtė duke kaluar nėpėr tunelin Mont Blanc ndėrmjet Francės dhe Italisė. Njė kalim nėpėr kėtė tunel kushton 42,40 €. Nėse doni biletė kthyese (shkuarje – ardhje), ajo kushton 52,90 €, por ėshtė e vlefshme vetėm pėr 7 ditė, qė neve zakonisht nuk na pėrshtatet.

Varianti mė i volitshėm ėshtė qė tė bleni njė abonament pėr 10 kalime, qė mund tė shfrytėzohet gjatė 24 muajve nė vazhdim. Ēmimi ėshtė 132,20 €. Por, shumica nga ne nuk e kalojnė kėtė tunel 10 herė gjatė 24 muajve, ashtu qė, nėse ēdonjėri nga ne blenė njė abonament tė tillė, nuk mund tė shfrytėzohet nė tėrėsi.

Pėr kėtė arsye Komuniteti Shqiptar i Gjenevės ju propozon njė zgjidhje qė tė gjithėve u kursen para. Ata qė kanė abonamente tė tilla tė pashfrytėzuara lajmėrohen dhe evidentohen nė KShGj, kurse ata qė kanė nevojė tė udhėtojnė dhe kalojnė nėpėr tunelin Mont Blanc, lajmėrohen nė KShGj pėr tė marrė informacionin se kush ka abonamente tė pashfrytėzuara. Marrėveshja bėhet direkt ndėrmjet dy anėtarėve tė KShGjsė.

 

Shfrytėzoni kėtė mundėsi dhe na kontaktoni

 

 

   

 

  

 

 

 

 

dizajnuar nga ali mehmeti

 

 

             Shqip      Franēais

FillimiStatutiFletanėtarėsimAnėtarėtKryesiaDonatorėtShoqatatNgjarjetMuzikėGazeta - TV InfoKontaktMėso shqipShėrbimeRaportet vjetore

 

 

DONATORĖT